بوستان

ایرن: بوستان مسافر با 12 هکتار مساحت دربوستان جنگلی خرگوش دره منطقه 22 احداث می شود

به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه22، رضا شرفی شهردار ناحیه 2 منطقه با اعلام این خبر گفت:« طرح احداث بوستان مسافر به دلیل ضرورت ساماندهی مسافران نوروزی و تماشاگران و مراجعه کنندگان به استادیوم آزادی، از سوی شهردار محترم منطقه 22 ارائه شده و امیدواریم پس از تصویب ، در سال 90 عملیات اجرایی آن آغاز شود.»
وی در توضیح دلایل انتخاب بوستان جنگلی خرگوش دره برای احداث بوستان مسافر افزود:«جنگل خرگوش دره به این دلیل برای احداث بوستان مسافر انتخاب شده که از شرق با استادیوم آزادی ، از جنوب با آزادراه تهران -کرج و ازغرب با آزادراه آزادگان مجاور است. اکنون بوستان جنگلی خرگوش دره تقریبا بدون استفاده مانده و با اجرای این طرح ،می توان این بوستان را برای استفاده شهروندان تهرانی و مسافران از همه نقاط ایران ، احیا کرد. »
به گفته شرفی اعتبار پیش بینی شده برای احداث این بوستان ، 15 میلیارد ریال است. بوستان مسافر با امکاناتی نظیر مجموعه های اقامتی ، رفاهی ، خدماتی ، مجموعه فرهنگی ، احداث ، توسعه شبکه معابر و آلاچیق و ... تجهیز خواهد شد تا همه امکانات برای خدمت رسانی به ورزش دوستانی که برای تماشای مسابقات فوتبال از سراسر ایران به استادیوم آزادی مراجعه و دو سه روز در این محدوده اقامت می کنند، مهیا باشد.


 

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن

نوشته شده در تاریخ شنبه 28 خرداد 1390    | توسط: پسرشجاع    | طبقه بندی: زیست محیطی،     | نظرات()