رئال مادرید با شکست بارسلونا پس

دومین ال‌کلاسیکو 18 روزه این بار در فینال جام حذفی باشگاهی اسپانیا (کوپا دل‌ری) برگزار شد و رئال مادرید در ورزشگاه مستایا با نتیجه یک بر صفر بارسلونا را شکست داد.

تک گل این دیدار را کریستیانو رونالدو در نیمه اول وقت‌های اضافه  و در دقیقه 103 به‌ثمر رساند تا اولین شکست بارسلونا با هدایت گواردیولا رقم بخورد.

در نیمه اول این بازی 2 تیم بازی پایاپایی را به‌نمایش گذاشتند و خطراتی را بر روی دروازه یکدیگر پی‌ریزی کردند که سهم مردان مورینیو بیش از بارسلونا بود و درنهایت 2 تیم در به‌ثمر رساندن گل ناکام ماندند.
شاگردان خوزه مورینیو در این نیمه اجازه ندادند تا بازی شناور مردان گواردیولا با دادن پاس‌های متوالی شکل بگیرد و با استفاده از سیستم ضدحمله و فرارهای عمقی کریستیانو رونالدو باعث آزار خط دفاعی بارسلونا شدند و چندین بار پینتو دروازبان بارسا را به زحمت انداختند.
حساس‌ترین صحنه بازی ضربه سر زیبای پپه مدافع جلو کشیده رئال مادرید در دقیقه 44 بازی بود که تیرک دروازه بارسلونا را به لرزه درآورد تا شانس همراه مردان گواردیولا باشد.
درنهایت 2 تیم نیمه اول را بدون گل به رختکن رفتند.

در آغار نیمه دوم، شاگردان پپ تا حدودی بازی را دراختیار گرفتند و موقعیت‌هایی را بر روی دروازه رئال ایجاد کردند که درنهایت در به‌ثمر رساندن گل ناکام بودند.
در دقیقه 69 فرار پدرو از قلب خط دفاعی رئال با پاس طلایی مسی، این بازیکن را در موقعیت گلزنی قرار داد و دروازه کاسیاس گشوده شد، اما کمک داور مسابقه به‌درستی آفساید اعلام کرد.
پس از این صحنه خطرناک، مسعود اوزیل جای خود را به امانوئل آده‌بایور داد، اما پس از این تعویض بود که حملات شاگردان گواردیولا دامنه‌دارتر شد و تنها کسی که توانست در مقابل این حملات درخشان ظاهر شود کسی نبود جر ایکر کاسیاس که با عکس‌العمل‌های دیدنی خود مانع فروپاشی دروازه رئال شد.
در اواخر این بازی و از دقیقه 85 به‌بعد هر 2 تیم حملات گسترده‌ای را بر روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند که در پایان 90 دقیقه تلاش توپی از خط دروازه‌ها رد نشد تا وقت‌های اضافه تعیین کننده پیروز و قهرمان این میدان باشد.

در وقت‌های اضافه، کریستیانو رونالدو روی سانتر تماشایی آنخل دی‌ماریا در دقیقه 103 دروازه شاگردان گواردیولا را گشود تا در نهایت رئال با نتیجه یک بر صفر این دیدار را خاتمه دهد و قهرمان جام حذفی اسپانیا شود و به حسرت 18 ساله پایان دهند.
در اواخر نیمه دوم وقت‌های وقت های اضافه آنخل دی‌ماریا با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد تا باز هم شاگردان مورینیو 10 نفره ال‌دربی کلاسیکو را به‌پایان برسانند.

 از 18 سال قهرمان جام حذفی اسپانیا (کوپا دل‌ری) شد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 اردیبهشت 1390    | توسط: پسرشجاع    | طبقه بندی: ورزشی،     | نظرات()