رئیس مجلس با تاکید بر اینکه قوانین مصوب مجلس باید به اجرا در آید، گفت: زمان اجرای قانون وزارت ورزش و تعیین وزیر به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در واکنش به تذکر نادرقاضیپور نماینده ارومیه که میگفت «در مجلس که برای خودمان قانون تصویب نمی کنیم، چرا دولت قانون تشکیل وزارت ورزش را اجرا نمیکند؟»، گفت: آقای باهنر به عنوان معاون نظارتی مجلس تذکری به رئیس جمهور داده اند. وقت تشکیل وزارت ورزش تمام شده و باید وزیرش معرفی شود.

قاضیپور در ادامه تذکرش نیز با بیان اینکه یک نفر چهار در دولت چهار مسئولیت از مناطق آزاد، میراث فرهنگی، معاونت اجرایی و نهاد ریاست جمهوری را بر عهده دارد، گفت: با این حساب، بچه های مردم کجا کار کنند؟! چرا یک نفر باید این همه کار داشته باشد؟

لازم به یاد آوری است که در جلسه روز یکشنبه مجلس نیز موضوع به صحن علنی کشیده شد.  دو تن از نمایندگان مجلس در نطق خود، نسبت به عدم تشکیل وزارت ورزش علیرغم تصویب آن در مجلس به رئیسجمهور تذکر دادند.

به گزارش خبرآنلاین، محمدعلی بزرگواری نماینده کهیکلویه و بویراحمد در نطق امروز خود با بیان اینکه بیش از چهارماه از مصوبه مجلس در خصوص وزارت ورزش میگذرد، اظهار داشت: اما هنوز نه وزیر معرفی شده و نه سرپرستی تعیین شده است.

وی با طرح این سوال از دولتمردان مبنی بر اینکه جایگاه وزارت ورزش را در لایحه بودجه 90 کجاست؟، ادامه داد: بر هیات رئیسه مجلس است که برای دفاع از شان مجلس در برابر اجرای مصوبات مجلس از خود ایستادگی نشان دهد و به دولت اصرار کند که سریع‌تر وزارت ورزش را تشکیل دهد.

لاریجانی: آقای باهنر به عنوان معاون نظارتی مجلس تذکری به رئیس جمهور داده اند. وقت تشکیل وزارت ورزش تمام شده و باید وزیرش معرفی شود.

علیرضا سلیمی نماینده محلات نیز در نطق امروز خود صراحتا گفت: به رئیسجمهور به دلیل عدم انتصاب وزیر ورزش تذکر میدهم و یاد آور میشوم که مهلت قانونی شما به پایان رسیده است.

به گزارش مهر، پیش از این رئیس مجلس نیز در نامه ای به رئیس جمهور این موضوع را تذکر داده بود .

تشکیل وزارت ورزش و جوانان 13 دیماه سال 89 در مجلس تصویب شد و مهلت سه ماهه رئیس جمهور برای معرفی وزیر برای این وزارتخانه 20 فروردین امسال به پایان رسید .

گزینه های احتمالی:

در حالی كه مهلت قانونی رئیس جمهور برای تشكیل وزارت ورزش و جوانان به اتمام می رسد ،‌ یك منبع مطلع ،‌ گزینه احتمالی احمدی ن‍ژاد برای این وزارتخانه جدید را معرفی كرد.

وی به خبرنگار عصرایران گفت كه رئیس جمهور از بین گزینه های مختلف ،‌ محمود صلاحی را برای این پست در نظر گرفته است. این در حالی است سعید لو و علی آبادی نیز همچنان گزینه های مطرح این پست هستند اما نزدیكان احمدی نژاد بیشتر بر روی صلاحی نظر مساعد دارند.

برخی سایتهای خبری:رئیس جمهور از بین گزینه های مختلف ،‌ محمود صلاحی را برای این پست در نظر گرفته است. این در حالی است سعید لو و علی آبادی نیز همچنان گزینه های مطرح این پست هستند اما نزدیكان احمدی نژاد بیشتر بر روی صلاحی نظر مساعد دارند.

صلاحی در حال حاضر استاندار خراسان رضوی است. او پیشتر ریاست مناطق آزاد كشور را نیز بر عهده داشت.

همچنین برخی منابع خبری از پیشنهاد احمدی نژاد به احمد ناطق نوری رییس فدراسیون بوکس(برادر حجه الاسلام علی اکبر ناطق نوری) برای «سرپرستی» وزارت ورزش خبر می دهند.

برغم موثق بودن منبع خبری ، با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن احمدی نژاد ،‌باید منتظر اعلام گزینه نهایی توسط خود او باشیم.

گفته می شود احمدی نژاد گزینه خود را نهایی كرده ولی به دلیل آن كه برخی مجلسی ها بر او فشار می آورند كه شخص مورد نظرش را زودتر معرفی كند ،‌ وی ترجیح داده است با اندكی تأخیر گزینه خود را معرفی  نماید.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 فروردین 1390    | توسط: پسرشجاع    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()