منشور کورش

ایرن: معاون رئیس جمهور از انتقال منشور کوروش از انگلیس به ایران پس از گذشت 40 سال خبر داد

حمید بقایی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: منشور کوروش که تاکنون در موزه بریتانیا نگهداری می‌شد صبح روز گذشته (جمعه) وارد کشور شده است.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منشور کوروش در ساعت 4:25 دقیقه صبح روز جمعه با تدابیر امنیتی ویژه از فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: منشور کوروش برای مدت 4 ماه در ایران حضور خواهد داشت که آخرین باری که این منشور از موزه بریتانیا برای نمایش به ایران وارد شده بود تنها 10 روز به نمایش گذاشته شد.
بقایی در ادامه با بیان اینکه ویترین نمایش منشور کوروش نیز از بریتانیا به ایران منتقل شده است گفت: این ویترین دارای 182.5 سانتیمتر ارتفاع، 800 سانتیمتر عرض و 800 سانتیمتر عمق است.
به گفته وی منشور کوروش که به عنوان نخستین منشور حقوق بشر در تمام دنیا مشهور است فردا با حضور کارشناسان از بسته خارج می‌شود و در ویترین مورد نظر قرار می‌گیرد که به زودی زمان نمایش عمومی آن اعلام خواهد شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت هیئتی به سرپرستی جان‌کرتیس، مدیر بخش خاورمیانه موزه بریتانیا و مک‌گریگور، مدیر موزه بریتانیا امروز (شنبه) در مراسم انتقال منشور کوروش به ویترین حضور خواهند داشت.


 

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 شهریور 1389    | توسط: پسرشجاع    | طبقه بندی: زیست محیطی،     | نظرات()